Wielkość i zasięg Twojej firmy nie jest dla Nas przeszkodą. Realizujemy projekty liczące od kilku do kilku tysięcy Użytkowników. Zawsze działamy zgodnie z ustalonymi czasami reakcji i realizacji SLA. Dzięki wieloletniej obserwacji rynku oraz na podstawie zdobytego doświadczenie wiemy jak powinna funkcjonować spójna organizacja usług informatycznych. Posiadamy zaplecze oraz niezbędne środki, aby pomóc Ci osiągnąć ten cel.

 

Zdjęcia

Kontakt

03-995 Warszawa, ul. Ligustrowa 10

hello@we-support.pl

+48 22 122 86 17

Data publikacji:
24.03.2023
Kategoria:
Wydarzenia IT
Autor:
Piotr Majdan

iPhone telefonem satelitarnym?

Firma Apple ogłosiła, że ​​zainwestuje 450 milionów dolarów ze swojego funduszu Advanced Manufacturing Fund w rozwój infrastruktury, która pozwoli turystom spoza sieci wezwać pomoc poza zasięgiem sieci komórkowej. iPhone 14 firmy Apple ma być pierwszym w historii telefonem satelitarny Apple. Wkrótce będzie można używać połączenia satelitarnego do wysyłania wiadomości do służb ratunkowych – póki co ze Stanów Zjednoczonych i Kanady.
 
Apple powiedział, że będzie oferować Emergency SOS przez satelitę jako bezpłatną usługę przez następne dwa lata. W oświadczeniu #Apple powiedział, że wydaje 450 milionów dolarów, aby pomóc w ustanowieniu krytycznej infrastruktury, której wymaga awaryjny system SOS przez satelitę dla urządzeń iPhone 14. Oznacza to, że przynajmniej część tej gotówki jest przeznaczana na poprawę i rozbudowę infrastruktury partnera satelitarnego, Globalstar.
 
Pomysł, że firma inwestuje miliony w usługę dla turystów podróżujących poza siecią, wydaje się nieco naciągany, więc jasne jest, że Apple i Globalstar mają większe plany dotyczące łączności satelitarnej i produktów Apple. Zgodnie z warunkami umowy między tymi firmami, Apple zgodził się zapłacić 95% kosztów kapitałowych związanych z usługą, a #Globalstar zamierza wystrzelić o wiele więcej satelitów do końca 2025 roku.
 
Poza wiadomościami alarmowymi umowa Apple/Globalstar ma znaczenie dla wdrożeń #IoT. Firma satelitarna już obsługuje połączoną infrastrukturę wdrożoną przez Nokię w porcie Seattle i można zauważyć, że Apple eksperymentuje z pomysłami dotyczącymi sieci mesh i pozycjonowania — właśnie o to chodzi w #FindMyiPhone, #AirTag i #UWB.
 
Dzisiejsze oświadczenie Apple sugeruje, że prace nad ofertą produktów będą teraz zintensyfikowane, ponieważ firma wprowadzi podstawowe technologie do obsługi wszelkich rozwiązań opartych na satelitach, które ma zamiar wprowadzić, prawdopodobnie w 2025 r. lub około 2025 r.